Svatební sezóna je v plném proudu. Co si vzít na tematickou svatbu?

Začátek jara znamená také začátek svatební sezóny. Páry, počítající s nejpříznivějšími přírodními okolnostmi, se nejčastěji rozhodují pro svatbu od května do září – tehdy je počasí nejlepší. Začátek sezóny je okamžikem, kdy dámy pozvané na svatbu zahajují lov – hledají dokonalý outfit. Jak vybrat styling na svatbu, aby dobře zapadl do jejího tématu?

Svatba ve stylu…

Svatební průmysl se rozrostl do takové míry, že je jedním z nejúspěšnějších v sektoru pořádání večírků. Jeho rozvoj přinesl výrazné zpestření typů svateb. Páry si mohou vybrat svatby v různých stylech: boho, glamour, highlander, minimalistický. Vzhledem k tomu, že se akce má nést ve specifickém stylu, hosté se stále častěji rozhodují sladit svůj styl s celkem. Jak vybrat outfit ke stylu večírku, na který se chystáte?

Boho svatba

Boho nebo rustikální svatba je dosažena použitím rostlinných motivů k výzdobě místnosti, stejně jako makramé, svíček a použití přírodních barev: béžové, zelené, bílé a hnědé. Je ležérní a pohodlný – vyplatí se vzdát se výrazných barev, třpytek, flitrů, upnutých střihů a vysokých podpatků. Místo toho vsaďte na nabírané rukávy, krajku, přírodní materiály – vše, co milovníci rustikálu budou milovat!

Glamour svatba

Elegantní, okouzlující svatby v tomto stylu se obvykle konají v elegantních sálech, často v palácích nebo zámcích přestavěných na hotely nebo svatební domy. Takový doprovod vnucuje hostům specifický oděv. Jak se oblékat, abyste se cítili jako princezna? Svatby ve stylu glamour naplno využívají módy červených koberců. Nebojte se zvolit přízemní šaty nebo extravagantní overal a výrazné doplňky – velké šperky, výrazný makeup a boty na vysokém podpatku z Hollywoodu – například kožené sandály dámské. Takový styling jistě zapadne do stylu glamour svatby.

Skromná oslava

Mladé páry, které se chystají na svatbu, se často rozhodnou uspořádat skromný obřad, na který pozvou pouze svou nejbližší rodinu. Obvykle začíná civilní svatbou, která se koná v kanceláři nebo na místě zvoleném snoubenci a vrcholem oslavy je společná večeře. Vzhledem k tomu, že se jedná o spíše skromnou příležitost, není důvod, abyste vypadali extravagantně. Zvolte nevtíravou eleganci, klasika v tomto případě poslouží – sako a basic top nebo elegantní halenka, palazzo kalhoty a lodičky. Vyberte si jemné šperky, které dodají styl.

Co si na svatbu nevzít?

Už léta je rozšířený názor, že byste na svatbu neměli nosit černé outfity, které jsou spojeny s těmi, které nosíme na pohřbu. Tento názor je již minulostí a mladá generace nemá problém s černou, která je velmi elegantní! Než se však obléknete do černého stylingu, vyplatí se nevěsty zeptat, zda jí to nevadí. Jsou tací, kteří mohou sdílet názor, že černá není barva vhodná na svatbu nebo svatební hostinu.

Rozhodně bychom se však měli vzdát bílého stylingu – je to barva kategoricky vyhrazená nevěstě a její použití hosty je velmi špatně vnímáno bez ohledu na styl svatby.