Baggy clothes: proč Generace Z tolik miluje oversize oblečení?

Oversize oblečení v různých stylech jsou velmi oblíbené u lidí z generace Z. Stojí za to se o tom dozvědět více a seznámit se s hlavními výhodami nošení tohoto typu oblečení.

Oblečení v oversize stylu

V dnešní době je oblečení v oversize stylu velmi oblíbené u mnoha lidí, zejména u generace Z, tedy těch, kteří se narodili mezi lety 1995 a 2010. Oversize oblečení je oblečení nadměrných velikostí, což je jednoduše příliš velké. Oblečení je poměrně široké a často předimenzované. Díky tomu vypadají, jako by byly o několik velikostí větší a špatně padnoucí k postavě. Takové oblečení je však účelné, protože umožňuje důmyslně maskovat postavu, kombinovat akcenty a hrát si s proporcemi.

Odstup od módy

Mezi hlavní výhody nošení oblečení v oversize stylu pro generaci Z patří možnost udržet si určitý odstup od módy a aktuálních trendů. Mladí lidé dnes nechtějí být „obětí módy“ a nechtějí se jí přizpůsobovat. Při výběru takového oblečení nemusíte vypadat elegantně nebo sexy, abyste se cítili dobře ve svém těle.

Sledování trendů

Nošením oblečení v oversize stylu je také možné sledovat určité trendy, jak se v dnešní době rozhodlo mnoho influencerů. Nejedná se však o lidi, kteří chtějí násilím ukazovat svá sexy těla, ale o lidi, kteří si uvědomují důležitost sebeodstupu. Při nošení oblečení v oversize stylu si můžete pohrát se svým lookem a estetikou oblečení, ale ne slepě následovat zřejmá řešení.

Pohodlí při nošení

Další klíčovou výhodou nošení oblečení v oversize stylu u generace Z může být vysoká úroveň pohodlí při nošení tohoto typu oblečení. Oversize oblečení je poměrně volné, a proto nijak neomezuje v pohybu, a to ani při intenzivní fyzické aktivitě. Navíc se v nich můžete cítit uvolněně, a to jak při každodenním fungování, tak při formálnějších schůzkách. V dnešní době mladí lidé velmi často upřednostňují své pohodlí před dobrým vzhledem.

Široká nabídka

V současné době je v prodeji celá řada oblečení v oversize stylu, takže si každý mladý člověk může snadno najít něco vhodného pro sebe. Velmi oblíbené jsou však také doplňky v oversize stylu, mezi něž patří například velké kabelky, a také masivní řetězy a brýle velikosti XXL.

Různé stylizace

Každodenním používáním oblečení v oversize stylu je možné vytvářet fantastické kompozice. Oblíbené jsou především všechny druhy mikin a svetrů ve větších velikostech. Skvěle se hodí k objemným tričkům a kalhotám typu baggy, a také tzv. mom jeans. V tomto případě se také vyplatí vsadit na osvědčené výrobce oblečení, mezi kterými můžeme zmínit například Levis nebo Adidas.

Původní článek: https://spolecenskymagazin.cz/baggy-clothes-proc-generace-z-tolik-miluje-oversize-obleceni/