Jak zjednodušit domácí péči?

Vzhledem k tomu, že kosmetické služby a salony je dočasně velmi obtížné dosáhnout, je teď ten správný čas začít s přírodní krásou doma.

Využíjte domácích způsobů, jak si můžete zvlhčit pokožku a zpevnit vlasy a nehty! Postarejte se o sebe a hýčkejte se – doporučujeme, jak o sebe pečovat tak, abyste se mohli cítit ještě lépe.

Pro některé je uklidňující třeba zahradničení, zatímco jiní mohou najít úlevu při procházce lesem nebo si jen odpočinout v pohodlí svého domova.

I když je mnoho maloobchodních prodejen dočasně uzavřeno, pořád je možné nakupovat bez problémů online. Zkuste si naplánovat nákupy chytře a objednat jeden balíček se všemi potřebnými věcmi místo několika malých balíčků pro několik nezbytných produktů.

Zkontrolujte, co máte v lednici a spíži, a co by se Vám mohlo hodit během domácí péče o krásu. Příprava vlastní kosmetiky je legrace! Navíc, čím více se dozvíme o tom, jaké chemikálie číhají v naší každodenní kosmetice, tím ochotněji používáme přírodní suroviny pro výrobu naší kosmetiky.

Konec konců, blíží se jaro – využijte všech skvělých sezónních produktů dostupných na místním trhu. Podporujte místní farmáře a malé podniky. S plátky čerstvé okurky uděláte zkrášlující masku pro oteklé oči.

Přírodní šampon a maska ​​na vlasy

Víte, že si můžete udělat šampon z jedlé sody a jablečného octa. Jako výživnou masku použijte například tu z piva a žloutků – jedná se o velmi výživnou směs, která nejen regeneruje vlasy, ale také je jemně zvedá od kořínků.

Suchý šampon bez aerozolu

Suché šampony se v poslední době staly obzvlášť populární a jsou výborné, když se snažíte omezit každodenní mytí vlasů a nadměrnou úpravu účesu. Aerosolový šampon však pomáhá vytvářet ozonovou díru, a proto se můžete podívat, jak si můžete připravit suchý šampon doma sami! Do misky nasypte kukuřičný škrob a nalíjte několik kapek svého oblíbeného éterického oleje (např. levandule a citronu). Pokud se obáváte, že se na pokožce hlavy objeví bílý prášek, zkuste do směsi přidat skořici, hřebíček nebo kakaový prášek, aby měl produkt větší šanci na splynutí s barvou pokožky. Vmasírujte do pokožky hlavy jako suchý šampon a poté kartáčem odstraňte přebytek.

Holení holicími strojky

Toto je oblast, ve které lze snadno vyřadit jednorázový plast. Holicí strojek pro opakované použití je vyroben z pevného kovu s vyměnitelnými žiletkami a je 100% bez plastických hmot, což znamená, že nedochází k žádnému odpadu. Čepele jsou vyrobeny z oceli a jsou dodávány se speciální nádobou z cínu na odstraňování ostří, takže celek lze recyklovat jako kovový šrot. Pokud Vaše obec nemá sběrnu recyklovaných kovů, můžete celou krabici poslat zpět výrobci k hromadné recyklaci.

Cukrový peeling na rty

Peelingy na rty jsou skvělým způsobem, jak se zbavit odumřelé kůže, a udržet rty vlhké a svěží. Jednoduše vezměte cukr, který máte po ruce, může být hnědý nebo bílý, smíchejte jej s kokosovým nebo olivovým olejem a jemně vmasírujte do úst. Přebytek setřete. Pokud trochu omylem polknete, nemusíte se obávat, ale pokuste se směs neolizovat, protože to může vést k zhoršování stavu pokožky.

Opravdu stojí za to využívat dobra, které pochází z přírody. Domácí péče o krásu Vám ušetří spoustu peněz. Existují ale situace, ve kterých je použití výrobků, které najdete v kuchyni, nedostatečné, a v konečném důsledku je nutná intervence dermatologa a léčiv. Pro takové situace je tady pomocný úvěr od Creditstar. Peníze se rychle objeví na Vašem účtu, a o pokožku se můžete postarat pod dohledem odborníka.