9 ozdobných triků, které rozzáří temné místnosti!

To, že v místnosti chybí hodně přirozeného světla, neznamená, že jste odsouzeni žít v temném prostoru nepřetržitě. Věřte tomu nebo ne, temné místnosti jsou pro ty nejlepší designéry interiérů docela běžné dilema. Tento problém jistě vyřeší solidní renovace, demolice stěn, atd., ale naštěstí to není jediná dostupná možnost. Existují vyzkoušené a skutečné dekorační triky, na které slavní návrháři spoléhají. Podívejte se, jak rozzáří každou místnost!

1. Světlé pokoje na nás mají dobrý vliv

Dobře osvětlený prostor nejen krásně výpádá, ale může také zlepšit celkový pocit. Světlý, prostorný dům může zlepšit vaši náladu a snížit stres. Abychom mohli začít přeměňovat Váš dům v oázu naplněnou světlem, shromáždili jsme některé z našich oblíbených dekoračních triků.

2. Jak rozzářit temné místnosti bez strhávání stěn

Existuje několik triků, které opravdu fungují dobře v tmavých interiérech. Od přidání jednoduchého příslušenství po zvážení modernizace stropu nebo podlahy. Existuje mnoho možností, které můžete zvážit, aby byl Váš dům slunečný a pohodový.

3. Rozjasněte místnost doplňky

Pokud klidná, neutrální výzdoba místnosti není Váš styl, nemusíte se bát. Výběr palety odvážných odstínů a výrazného příslušenství může také oživit místnost, a učinit ji rozhodně světlejší. Sázejte na barevný prvek na zdi, jako np. obraz ve světlém rámečku, velká zrcadla (třeba i několik na jedné stěně) a ozdoby v barvě kovu, které krásně odráží světlo.

4. Zkuste lesklý strop

Jedním z nejlepších způsobů, jak do místnosti přivést více světla, je barva s vysokým leskem. Pokud Vám to nestačí, postarejte se o strop. Lesklý povrch stropu dobře odráží světlo a dodává do místnosti světlý prvek.

5. Rozjasněte podlahu

Pokud prostor potřebuje extra světlo, je nejlepší si vybrat světlé dřevěné podlahy, aby se místnost rozjasnila. Vyberte si podlahu ze světlého, přírodního dřeva, a skvělé rozjasníte místnost, a k tomu v přírodním stylu.

6. Na podlahu položte barevný koberec

Velký, barevný koberec není jen řešením, jak dát dané místnosti charakter. Barevné světlé místo na podlaze může rozjasnit celou místnost a dát jí osobitý charakter.

7. Spousta zrcadel na stěnách

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zdvojnásobit množství slunečního světla v interiéru, je zavěsit několik zrcadel na stěny. Před největším oknem ve Vaší místnosti zavěste velké zrcadlo nebo nastavte řadu menších zrcadel, která rozzáří temnou chodbu.

8. Lehké, průhledné materiály pro okenní závěsy

Tmavé závěsy a silné záclony mohou odnést přirozený jas místnosti. Vzdejte se tedy barokního závěsu a sametu a rozhodněte se pro poloprůhledné materiály, které krásně propouštějí světlo.

9. Kovové příslušenství

Použití lesklých, zlatých nebo stříbrných doplňků je snadný způsob, jak přeměnit temný a ponurý prostor v jasný prostor plný světelných odrazů. Uvidíte, že přidání kovového zrcadla, dalšího osvětlení, a dokonce i jasného dekorativního předmětu, Vám umožní odrážet světlo, a díky tomu bude celé schéma interiéru získávat luxusní charakter.
Každý z těchto triků zahrnuje utrácení peněz. Pokud máte právě s tímto dočasný problém, podívejte se na možnosti, které nabízí Creditstar, a užijte si světlou místnost hned teď!