Jak se oblékat každý den a co je to neformální oblečení?

Rádi se oblékáme moderně, ale vždy víme, jak se správně oblékat? Znalosti o tom, co nosit na oficiálních schůzkách a co pro rodinnou večeři, nejsou tak rozšířené, takže doporučujeme!

Proč se oblékáme

Společenské závazky nejsou jediným důvodem, proč se dobře oblékáme. Můžete se takhle oblékat, jednoduše proto, že díky typu oblečení se cítíte dobře. Nejčastěji jsou však situace, ve kterých klademe velký důraz na naše oblečení, velké události, které vyžadují, abychom se vhodně oblékli. Nejlepší scénář je, když se oblékneme v daném oblečení z obou důvodů: protože to zvyšuje naši sebevědomí a protože chceme vypadat přiměřeně dané situaci.

Neformální oblečení – příležitostné

Pokud jdete na neformální schůzku a pozvání říká: neformální, znamená to, že se nemusíte správně oblékat. Tenisky, džíny a trička jsou přijatelné a dokonce velmi vítané.

Neformální, ale stylové oblečení – elegantní příležitostné

Měli byste se obléknout trochu elegantně. Často se jedná pouze o oblékání elegantní obuvi, košile nebo kalhot, které nejsou modré džíny (i když džíny jsou v pořádku se správným typem košile).

Obchodní oděv

Měli byste se elegantně oblékat, protože zastupujete sebe nebo svou společnost. V této kategorii je samozřejmě mnoho variací. Obchodní styl může znamenat oblek, sukni nebo sako a kalhoty s raketou. Tento styl vylučuje nošení džíny a tenisky.

Neformální oblečení, koktejl

Měli byste se oblékat mnohem hezčí než každý den. Zkuste si vybrat oblečení ze saténu, hedvábí nebo sametu. Hodí se nejvíce, a pokud máte pochybnosti, oblékněte si černé.

Tzv. „Černá kravata“

Platí velmi elegantní šaty – řekněme, dlouhé večerní šaty nebo koktejlové šaty a pro muže – smoking.

Tzv. „Bílá kravata“

Měli byste vypadat velmi efektně. Na stole jsou kabáty, šaty na podlahu a případně bílé rukavice.

Pojďme se nyní dostat ke specifikům.

Neformální styl – to je to, co můžete nosit

  • Džíny a tričko: toto je ta nejobvyklejší sada a je zcela přijatelná.
  • Khaki, skromné ​​kraťasy, denní šaty a sukně
  • Veškeré oděvy z bavlny nebo lnu. Zejména v létě je příjemnější nosit prodyšné látky, které lze snadno složit do neformální sady.

V zásadě jde o výběr ležérního stylu pro pohodlné oblečení, které není okázalé ani příliš elegantní.

V neformálním stylu raději odstraňte následující

Trička s honosnými slogany nebo grafikou. Normální trička jsou skvělá, ale ty, které mají kontroverzní slova nebo obrázky, je lepší nechat nosit kolem domu.

Všechno, co je velmi roztrhané nebo obarvené, je primárně věcí sebeúcty, ale také úcty k hostiteli a dalším hostům. Džíny, které jsou roztříštěné z výroby – jsou v pořádku.

Kam zapadá neformální oblečení?

Neformální oblečení je vhodné pro neformální večeře a setkání s přáteli. Můžete se oblékat příležitostně na výlet nebo když jdete s přáteli na pivo.