Dámské lodičky k šatům, sukni i kalhotám – jaké vybrat?


Správně padnoucí dámské lodičky budou vypadat skvěle jak k šatům, sukni, tak i ke kalhotám. Podívejte se, na co si dát pozor a jak vybrat ty správné dámské lodičky!

Jaké jsou typy dámských lodiček?

Dámské lodičky jsou jedním z nejženštějších modelů bot, které můžete nosit většinu roku. Přicházejí v mnoha zajímavých podobách a liší se nejen výškou a tvarem podpatku, ale také hloubkou svršku a tvarem špiček. Navíc pro elegantní styling zvolíte jiný typ dámských lodiček a pro každodenní styling, například do práce, zvolíte lodičky ještě jiného charakteru. Podívejte se, jak vybrat správný tvar a výšku podpatku pro váš stylový outfit!

Dámské lodičky k elegantním šatům

Elegantní společenské šaty můžete kombinovat s dámskými lodičkami na vysokém podpatku. Zeštíhlí vaše nohy a budete vypadat vyšší. Pokud sháníte dámské kožené lodičky na svatbu či jiné elegantní příležitosti, dbejte na to, aby vaše boty byly vyrobeny z kvalitní přírodní kůže. Sami uvidíte, že kvalitní přírodní kůže vypadá mnohem lépe než její levnější, umělé protějšky.

Elegantní lodičky na svatbu nebo večer

Pro svatební styling na léto zvolte dámské lodičky v barvě elegantních šatů, t.j. ke krémovým, růžovým nebo fialovým šatům slaďte dámské lodičky v jemném neutrálním odstínu. Pokud si naopak potřebujete vzít dámské lodičky do divadla nebo na elegantní večeři, můžete volit intenzivnější odstíny, např. černý lak nebo červenou přírodní kůži, ale bez lesku.

Jaké lodičky zvolit ke kompletu se sukní?

S přihlédnutím k tomu, že každé zaměstnání může mít jiný dress code, snažte se typ dámských lodiček sladit se specifickými požadavky oficiálního dress codu ve vaší společnosti. Pokud v práci trávíte čas hlavně na nohou, můžete se rozhodnout pro dámské lodičky na nízkém podpatku. Poté volte tvary podobné kvádru nebo mírně se rozšiřující směrem dolů. Tím získáte stabilní a pohodlný krok a zabráníte rychlé únavě nohou. K elegantní, šedé, šedé nebo tmavě modré sukni a saku můžete zvolit grafitové, tmavě zelené nebo černé dámské lodičky. Pokud naopak hledáte dámské lodičky do kancelářského stylingu na jaro a léto, můžete se rozhodnout pro světlejší paletu barev, například béžovou, hnědou, šedou nebo tlumené odstíny modré, vínové či fialové.

Hodí se dámské lodičky ke kalhotám?

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda se dámské lodičky na vysokém podpatku hodí ke stylingu, ve kterém kalhoty hrají hlavní roli? Odpovídáme! Sedí perfektně! Různé typy dámských lodiček se budou hodit jak k širokým kalhotám, tak vypasovaným kalhotám do pasu. Elegantní široké dámské kalhoty lze kombinovat s dámskými lodičkami na nízkém podpatku, ale pamatujte, že podpatek by měl být poměrně široký. Pokud naopak chcete nosit vypasované trubky, můžete je sladit s dámskými lodičkami na vysokém podpatku. Osvědčeným trikem, díky kterému vypadají nohy delší a štíhlé, je sladit barvu dámských lodiček s barvou kalhot. Pak nohy naberou pár centimetrů a stanou se znatelně tvarovanějšími.