Koupě domu po celá léta – co byste měli mít na paměti

Koupě domu po celá léta byla jedním z největších finančních rozhodnutí, které může člověk udělat. Nejobtížnějším rozhodnutím je pak to udržet.

Když však hledáte svůj vysněný dům, musíte si vybrat spoustu možností a při koupi domu musíte zvážit mnoho faktorů. Zde jsou některé z důležitých:

Podívejte se na hypoteční podmínky – je třeba mít na paměti několik hypotečních podmínek. Chcete se ujistit, že si můžete vzít tolik dluhu, kolik je třeba, abyste drželi krok s platbou domů a zjistit další poplatky a poplatky, které se mohou vztahovat.

Vždy existují lidé, kteří hledají domov za nižší cenu, což znamená, že kupující času bez finančních prostředků na zmenšení a / nebo konsolidaci, často preferují dům, který má více čtverečních záběrů. Je to skvělý způsob, jak si tuto nemovitost užít, ale přichází s dodatečnými poplatky, náklady na uzavření, jako jsou právní poplatky a poplatky za hodnocení.

Rozpočet daní – Nezáleží na tom, jak atraktivní je dům, pokud musíte platit daně z nemovitostí, možná budete chtít hledat jinde. Dane z nemovitostí jsou jednou z hlavních finančních nákladů na vlastnictví domu a chcete je platit, jak jsou splatné.

Podívejte se na své hypoteční úrokové sazby – Protože se neustále mění, musíte mít dobrou představu o tom, jaká bude vaše sazba. Bude to hrát velkou roli ve vaší platbě, ale jsou tu i někteří majitelé domů, kteří nevědí nejlepší čas začít hledat tu správnou hypotéku.

Mějte na paměti platby v hotovosti – Pokud plánujete vlastnictví domu po celá léta, bude zde spousta daňových poplatků a dalších poplatků, které je třeba platit každý rok. Pokud však potřebujete provádět pravidelné měsíční platby, nezapomeňte na ně při provádění porovnávacích nákupů odpovídat.

Podívejte se na odhadce – může být velmi frustrující vidět nový domov a uvědomit si, že neodpovídá tržní hodnotě. Může být snazší, když se podíváte na odhadce, který se specializuje na nové domovy, aby vám pomohl.

Podívejte se na přestavbu – Budou časy, kdy chcete přidat nebo vylepšit svůj domov a jste připraveni dát nějaké peníze dolů. Jen nezapomeňte, abyste se ujistili, že váš domov bude stále stát za peníze, které za něj zaplatíte.

Pojistné – Při koupi domu jste zodpovědní za placení pojistného, ​​které se vztahuje na domov. Nezapomeňte účtovat sazby, abyste se ochránili před neočekávanými výdaji.

Buďte opatrní při domácích inspekcích – Nespadejte do oblasti vysokotlaké prodejní taktiky. Ve skutečnosti je nejlepším přístupem jednoduše provést důkladnou kontrolu, než se rozhodnete koupit.

Při zvažování koupě domu byste měli mít na paměti, co vás každé rozhodnutí, které učiníte, bude stát. Ujistěte se, že máte dostatek hotovosti na pokrytí těchto nákladů, nebo budete muset obětovat, pokud jde o věci, které by vás mohly baví, nebo si koupit dům, ve kterém nebudete moci žít.