CO LZE UDĚLAT, ABYSTE SE VYHNULI BOLESTI NÁRTU PŘI CHŮZI V BOTÁCH?

Bolest nártu při chůzi je jistě velmi problematická. Stojí za to zjistit si o tom více informací a seznámit se s nejlepšími způsoby.

Výběr správné obuvi

Pokud pociťujete bolest nártu, měli byste věnovat zvláštní pozornost výběru obuvi, která by měla být vhodným způsobem přizpůsobena noze. Přidáním dalších prvků do obuvi můžete dosáhnout lepšího přilnutí k noze, což zabrání odření a podráždění, které může způsobit nepohodlí. Vyplatí se vybírat lodičky s prvky, jako jsou řemínky, pásky a také přezky.

Péče o obuv

Další důležitou otázkou pro pohodlí je správná péče o obuv. Vyplatí se rozhodnout se pro nákup obuvi s vysokými kvalitními parametry. Mezi doporučené modely patří Hugo Boss boty. Kromě toho se vyplatí reagovat okamžitě v případě prvních známek zhoršení stavu bot. Vysoce kvalitní boty můžete vrátit například ševci, který jim navrátí zašlou slávu. Tím se zvýší pohodlí při chůzi v příslušné obuvi Boss a účinně se odstraní bolesti nártu.

Roztáhnutí obuvi

Velmi důležitou otázkou při nošení obuvi je určitě její roztáhnutí po zakoupení. K tomu můžete použít pravítko na boty nebo boty odnést k ševci. Správným roztáhnutím se boty lépe přizpůsobí Vaší noze a budou pohodlné pro každodenní nošení. Pokud si kupujete boty pro zvláštní příležitost, je dobré si je několik týdnů před velkou událostí obout doma a je vhodným způsobem rozchodit.

Měření chodidel

Při výběru bot se vyplatí věnovat pozornost správnému přizpůsobení jejich velikosti rozměrům Vaší nohy. Boty by neměly být příliš malé, protože by způsobovaly nepohodlí při chůzi a odřeniny. Boty však také nesmí být příliš velké, protože by sklouzávaly z nohou a mohly by způsobovat podráždění kvůli špatnému padnutí. Před nákupem obuvi je dobré změřit si velikost nohy a porovnat s rozměry obuvi. Velikost chodidla se může v průběhu let mírně měnit, proto byste tomuto aspektu měli věnovat pozornost.

Přizpůsobení chůze

Ke snížení bolesti v oblasti nártu přispěje také přizpůsobení chůze obuvi, kterou nosíte. Chůze v plochých botách je úplně jiná než chůze v botách na jehlových podpatcích. Zvláštní pozornost je třeba věnovat tomuto aspektu při nošení podpatků, protože mnoho žen s tím má zpočátku problémy. Před odchodem z domu se vyplatí nacvičit si chůzi na podpatcích.

Použití silikonových vložek

Mezi nejlepší řešení bolesti nártu patří také možnost použití silikonových vložek do bot. Gelové vložky lze úspěšně umístit do různých částí stélky, a to jak pod nárt, tak za patu. Kromě toho je také možné umístit speciální vložky na celou plochu chodidla. Díky tomu Vaše noha bude chráněna před odřením a nebude při chůzi klouzat.

Původní článek: https://bezvamagazin.cz/co-lze-udelat-abyste-se-vyhnuli-bolesti-nartu-pri-chuzi-v-botach/